Działalność w roku 2014

Działalność w roku 2014

15. 01. 2014

Spotkanie IRSY z Fundacją Podhorce

Spotkanie z ukraińskimi partnerami „Fundacji Podhorce”, mającej na celu próbę ratowania od dewastacji jednej z najważniejszych polskich rezydencji na Kresach, „Wersalu Wschodu” – Zamku w Podhorcach.

Fundacja Podhorce

27-28. 02. 2014

IRSA na konferencji jubileuszowej 650-lecia konsekracji Królewskiej Katedry na Wawelu

Udział Fundacji IRSA w konferencji naukowej „Jubileusz 650-lecia konsekracji Królewskiej Katedry na Wawelu” i w sesji naukowej pt.: „Klejnot w Koronie”. Podczas konferencji Fundacja IRSA zaprezentowała na stoisku swoje wydawnictwa. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się monografia Stanisława Mossakowskiego „King Sigismund Chapel at Cracow Cathedral (1515-1533)”.

Fundacja IRSA na konferencji naukowej „Jubileusz 650-lecia konsekracji Królewskiej Katedry na Wawelu”

25. 03. 2014

Rozmowy z Jerzym Hofmannem o możliwym filmie o Podhorcach

Spotkanie robocze Rady Fundacji z reżyserem Jerzym Hofmannem dotyczące przygotowywanego filmu o Podhorcach, a także o jednym z jego słynniejszych i barwnych właścicieli podhoreckiego zamku, emirze Wacławie Sewerynie Rzewuskim, podróżniku i badaczu Wschodu, zwłaszcza Turcji i krajów arabskich.

07. 04. 2014

Organizacja konferencji w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach

Fundacja IRSA zorganizowała konferencję w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach z cyklu „Spotkanie z jednym obrazem” poświęconą wpływowi malarstwa Tycjana na twórczość El Greca.

23-26. 04. 2014

Konferencja nt. działalności fundacyjnej biskupów krakowskich

Udział Fundacji IRSA w konferencji „Działalność fundacyjna biskupów krakowskich”. W trakcie trwania konferencji stoisko z wydawnictwami IRSA cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników.

28. 05. 2014

Międzynarodowa konferencja naukowa „Sztuka w czasach El Greca”

W ramach „Roku El Greca” na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Sztuka w czasach El Greca”. Reprezentujący Fundację IRSA dr Józef Grabski wygłosił na niej odczyt pt. „The Iconography of St Francis in the Work of El Greco and his Workshop: Typology, Variants, Derivatives”.

24 – 28. 04. 2014

Podróż do Qataru w sprawach doradczych

Podróż do Doha, Katar na zaproszenie szejka Faisala Al Thani w celu doradztwa Fundacji IRSA przy tworzonym przez niego muzeum.

20 – 25. 05. 2014

Podróż do Dubaju i Abu Dabi w sprawach doradczych

Podróż do Dubaju i Abu Dhabi na zaproszenie konsorcjum architektonicznego LCE International przygotowującego budowę 480 m wysokiego wieżowca-memorialu mającego upamiętnić założenie przez szejka Zajida ibn Sultan Al Nahajjan Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wieża, centrum wielofunkcjonalne, ma być gotowa w 2021 na 50-lecie założenia państwa. Funkcja Fundacji IRSA polega na konsultacjach mającego tam także powstać centrum kultury.

20. 06. 2014

Rozmowy Fundacji IRSA z Fundacją Podhorce w Krakowie

W siedzibie Fundacji IRSA w Krakowie odbyło się spotkanie Rady Fundacji Podhorce z Zarządem Fundacji IRSA.

02. 09. 2014

Współpraca z Organizacją Muru Chińskiego

Podpisanie umowy o współpracy między Fundacją IRSA a Organizacją Muru Chińskiego.

Podpisują: Guo Zhgong Xing, prezes Organizacji Muru Chińskiego i dr Józef. Grabski. W tle stoją: wiceminister Katarzyna Sobierajska, dr Zdzisław Góralczyk, prezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Chińskiej, były ambasador Polski w Chinach
Podpisują: Guo Zhgong Xing, prezes Organizacji Muru Chińskiego i dr Józef. Grabski. W tle stoją: wiceminister Katarzyna Sobierajska, dr Zdzisław Góralczyk, prezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Chińskiej, były ambasador Polski w Chinach

10. 09 2014

Spotkanie z przedstawicielami Politechniki Lwowskiej 

Na spotkaniu Fundacji IRSA z przedstawicielami Politechniki Lwowskiej omówiono publikację wyników naukowych zorganizowanego we Lwowie wspólnie z IRSA sympozjum poświęconemu architektury rezydencjonalnej na Kresach Wschodnich w XVII i XVIII wiekach.

IRSA z przedstawicielami Politechniki Lwowskiej
IRSA z przedstawicielami Politechniki Lwowskiej

24. 10. 2014

Konferencja poswięcona darom Lanckorońskich Narodowi Polskiemu

Konferencja na Zamku Królewskim na Wawelu pt. „Dar dla Narodu. 20-lecie obecności Kolekcji Lanckorońskich na Wawelu”.

21- 22 . 11. 2014

Konferencja Stowarzyszenia Historyków Sztuki, IHS UJ

Udział Fundacji IRSA w Konferencji Stowarzyszenia Historyków Sztuki, IHS UJ, “ORNAMENT I DEKORACJA DZIEŁA SZTUKI”

19. 12. 2014

Spotkanie z delegacją Komisji Kultury Rady Najwyższej Ukrainy

Spotkanie z delegacją Komisji Kultury Rady Najwyższej Ukrainy celem omówienia pomocy ze strony polskiej partnerom ukraińskim przygotowania legislacji zabezpieczającej skuteczniejszą ochronę dóbr kultury.

Pierwszy z lewej - Mykoła Kniażyckyj, deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, szef Komisji Kultury i Mediów
Pierwszy z lewej – Mykoła Kniażyckyj, deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, szef Komisji Kultury i Mediów